mistrz Polski LZS
mistrz Polski LZS
2012,2015
mistrz Krakowa
mistrz Krakowa U-13
Deichmann 2016
Dwa odmienne oblicza

W derbowym spotkaniu z Liszczanką przed przerwą sytuacji było bez liku. Padła zaś tylko jedna bramka. Jak się okazało na wagę trzech punktów, gdy po zmianie stron dogodnych sytuacji było jak na lekarstwo.

Jak wskazano na stronie rywali: "Po prawie dwóch latach bez porażki na własnym boisku twierdza Liszki w końcu padła. Co ciekawe ostatnią drużyną, której udało się pokonać Liszczankę na własnym boisku był właśnie Lotnik. Mecz zaczął się od naporu zawodników z Kryspinowa, najlepszą sytuację zmarnował Lisowski, z 8 metrów strzelając w poprzeczkę." Sytuację sam na sam z Cholewą zmarnował zaś Vladislav Malinevskiy, po którego strzale piłka minimalnie minęła słupek. W następnej próbie z dystansu ostemplował zaś poprzeczkę. Bliski szczęścia był również po stałym fragmencie gry Andrzej Lorek. Niemoc strzelecką przerwał wreszcie w 34 minucie Rafał Lisowski.

Po przerwie gospodarze przeważali, dłużej utrzymując się przy piłce. Dodatkowo płynność w grze naszym zawodnikom utrudniało... słońce świecące z naprzeciwka, przez co kryspinowianie mieli trudność z przedostaniem się pod bramkę rywali. Wynik ustalony przed przerwą nie uległ jednak już zmianie i "lotnicy" mogli świętować pokonanie lokalnego rywala.

Na uwagę zasługuje postawa drużyny rywali, których pomimo derbowych pojedynków cechuje wysoka kultura gry, jak i zachowań pozaboiskowych, co godne szczególnego podkreślenia.

W spotkaniu wystąpiło pięciu wychowanków naszego klubu.

Obszerną fotogalerię autorstwa Łukasza Stryczka znajdą Państwo TUTAJ.

12.08.2020 r. - klasa A gr. II, boisko w Liszkach
Liszczanka Liszki - LKS Lotnik Kryspinów 0:1 (0:1)
Lisowski 34

Lotnik: Zjawiński - Skóra, Jurek, Kuchasz, Lorek (70 Zygmunt) - Galos (75 Ptak), Brzeźniak, Meus (65 Wilczyński), Sadko, Malinevskiy - Lisowski.

 

facebook_page_plugin