mistrz Krakowa
mistrz Krakowa U-13
Deichmann 2016
Człowiek orkiestra - bronił, asystował, strzelał!

Lepiej tego nie można było sobie wyobrazić. Nasi trampkarze w premierowym spotkaniu w ramach rozgrywek 1 ligi mierzyli się z PKS Jadwiga i to lepsi fizycznie gospodarze do przerwy prowadzili 1:0. Po zmianie stron zmianie uległo niemal wszystko, łącznie z dotychczasowym bramkarzem kryspinowian, który w drugich czterdziestu pięciu minutach miał odegrać kluczową rolę.

31.03.2019 r. - mecz ligowy 1 liga okręgowa trampkarzy, boisko w Parku Krowoderskim - Kraków
PKS  Jadwiga Kraków - LKS Lotnik Kryspinów 1:2 (1:0)
bramki dla Lotnika: Tworzyk 55 (z rzutu karnego), Pernal 87

Lotnik: Pernal - Steczko, Świątkowski, K. Powroźnik, Bierzało - Kusek, R. Michalczyk, Tworzyk, Wąsowicz - Bereźnicki, Karcz oraz Kramarczyk, Tokarski, Żurek.

Kryspinowianie od początku spotkania próbowali narzucić swój styl gry oparty na kombinacyjnej grze po ziemi. Jednakże stan murawy w połączeniu z dobrze dysponowanymi fizycznie rywalami znacząco zadanie to utrudniał. Gospodarze, szukający swoich szans dłuższymi podaniami, wyszli na prowadzenie po strzale z rzutu wolnego. Garcz miejscowych podszedł do piłki ustawionej ok. 30 metrów od bramki Patryka Pernala i uderzył tuż pod poprzeczkę. Zadania bramkarzowi "lotników" nie ułatwił fakt, iż z przeciwległej strony w momencie uderzenia świeciło słońce. Jeśli chodzi o zespół z Kryspinowa godnym odnotowania było uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Huberta Bierzały, po którym piłka odbiła się od poprzeczki, a licznie zgromadzeni w polu karnym gracze w niebiesko-czerwonych pasach nie potrafili dobić jej do opustoszałej bramki. W kilku innych sytuacjach zabrakło również nieco chłodnej głowy.

Po zmianie stron trener Lotnika zdecydował się na odważny manewr, który sprawdzał się już w rundzie wiosennej rok wstecz. Przesuniętego do linii ataku Patryka Pernala w bramce zastąpił Przemysław Kramarczyk i ze swojego zadania spisał się należycie. Pernal zaś z czasem miał zostać bohaterem kryspinowian... Już w 55 minucie jego indywidualna szarża prawą stroną zastopowana została dopiero faulem w polu karnym rywali. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Arkadiusz Tworzyk. Lotnik zintensyfikował ataki. Bliski wyprowadzenia kryspinowian na prowadzenie był Radosław Michalczyk, którego po znakomitej akcji z Wiktorem Karczem podaniem obsłużył Szymon Kusek. Wreszcie jednak wzmożone ataki przyniosły wymierny skutek. Do prostopadłej piłki z głębi pola jako pierwszy dopadł popularny "Patrol" i kolejną samotną szarżą wyprowadził na trzy minuty przed końcem meczu Lotnik na prowadzenie. Prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania, celebrując komplet punktów!

Fotorelację ze spotkania autorstwa p. Michała Kędzierskiego znajdą Państwo TUTAJ.