mistrz Polski LZS
mistrz Polski LZS
2012,2015
mistrz Krakowa
mistrz Krakowa U-13
Deichmann 2016
Trampkarze wystartowali!

Meczami z Tramwajem Kraków i Świtem Krzeszowice II-ligowy sezon zainaugurowali trampkarze naszego klubu. W gospodarskim meczu nowotworzona drużyna zdołała już sięgnąć po komplet punktów.

W pierwszej kolejce na wyjeździe Lotnik uległ Tramwajowi Kraków 1:5. W drugim spotkaniu kryspinowianie na własnym boisku pokonali 8:4 Świt Krzeszowice. O komentarz do inauguracji rozgrywek pokusił się trener drużyny trampkarzy Krzysztof Sadko: - Nie ma co ukrywać, iż specyfika pracy z młodzieżą znacząco różni się od pracy z grupami seniorskimi. Tu praktycznie co roku budujemy coś od nowa. Nie inaczej jest i tym razem, gdy blisko 70% składu drużyny trampkarzy tworzą chłopcy z rocznika 2007, którzy po raz pierwszy występują w piłce jedenastoosobowej. I trzeba przyznać, iż jestem zbudowany ich pracą na treningach. Szybko przyswajają schematy gry, to jak chcemy operować piłką, choć często jeszcze różnica w przewadze fizycznej rywali nie pozwala im na zaprezentowanie pełni umiejętności. Tak też było w meczu inaugurującym sezon z Tramwajem Kraków, gdzie pomimo dobrej gry, znacząco ulegliśmy rywalowi. Odmiennie było w meczu z drużyną Świtu, gdzie długimi fragmentami mieliśmy problemy z płynnym konstruowaniem akcji wobec defensywnej postawy rywali, którzy swoich szans upatrywali w kontrach. O zwycięstwie zadecydowały jednak m.in. stałe fragmenty gry, które ćwiczyliśmy na wtorkowych zajęciach - zauważa trener Sadko. - Dla mnie priorytetowym jest by ci chłopcy rozwijali się zarówno jako grupa, jak i przede wszystkim indywidualnie. Z tygodnia na tydzień będziemy starali się podnosić sobie poprzeczkę, tak by "być lepszą wersją samych siebie". Wiem, że przeskok z piłki dziewięcioosobowej jest spory, jednak mamy fajny zespół i wiem, że z każdym treningiem i meczem będziemy czynić progres.

W pierwszych dwóch kolejkach Lotnik reprezentowali: Maksymilian Hajduga, Piotr Koszycki, Bartosz Stybura, Marek Tworzyk, Nikodem Kołodziejczyk, Kacper Buczek, Bartłomiej Siwek, Bartosz Podolak (kapitan drużyny), Aleksander Zemirek, Wojciech Zatorski, Konrad Karcz, Kacper Płecki, Kamil Lipiarz, Szymon Suder, Jakub Koszycki, Stanisław Brąglewicz. Kierownikiem drużyny jest p. Piotr Kołodziejczyk.

Obszerną fotogalerię autorstwa p. Łukasza Stryczka z meczu ze Świtem znajdą Państwo TUTAJ. W imieniu chłopców dziękujemy za piękną pamiątkę z ich premierowego zwycięstwa.

 

facebook_page_plugin