mistrz Polski LZS
mistrz Polski LZS
2012,2015
mistrz Krakowa
mistrz Krakowa U-13
Deichmann 2016
Ważne jak kończysz, czyli orliki na Maszycanka Cup

31 stycznia nasze orliki miały możliwość rywalizacji na turnieju Maszycanka Cup 2021, co w czasach wielu ograniczeń jest dla chłopców małym powrotem do ”normalności”. Przerwa w systematycznych występach była widoczna od początku, jednak im dalej w las tym było coraz lepiej.

W turnieju rywalizowało dziesięć zespołów. Podzieleni na dwie grupy, "lotnicy" znaleźli się w grupie z drużynami Jadwigi Kraków, Płomienia Jerzmanowice, Jakuba Więcławice czy Zieleńczanki Zielonki. Dwa pierwsze zespoły z grupy miały prawo występu w półfinałach.

- Niestety w trzech meczach musieliśmy uznać wyższość rywali. Ostatni mecz grupowy pokazał charakter chłopców, którzy odnieśli zwycięstwo po bramce Bartosza Poprawy. Warto zauważyć, iż Bartek w całym turnieju strzelił trzy bramki dla naszego zespołu. Pochwalić również należy postawę chłopaków z rocznika 2012, którzy pod nieobecność zawodników z rocznika 2010 udali się na turniej, aby zyskać cenne doświadczenie z starszymi kolegami. Maksymilian Żurek pokazał się z jak najlepszej strony mając kilkukrotnie sytuacje do strzelenia bramki z dwa lata starszymi przeciwnikami. Hubert Orlof wyrósł nam na lidera defensywy, stanowiąc problem dla zawodników faworyzowanej Jadwigi, którzy dopiero po połowie czasu gry byli w stanie dostać się pod nasze pole karne. Do naszych orlików dołączył Mateusz Żak, który swoim debiutem pokazał że będzie wartością dodaną, stanowiąc bardzo dobry duet defensorów z wcześniej wymienionym Orlofem - zauważył opiekun naszego zespołu Michał Meus, dla którego był to formalny debiut w roli samodzielnego szkoleniowca naszych chłopców. - Turniej zakończyliśmy meczem o siódme miejsce, gdzie pokonaliśmy Przebój Wolbrom. Turniej stał na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym. Nasi chłopcy wracają z Maszyc z nowym doświadczeniem i motywacją do jeszcze cięższej pracy na treningach.

Nasi chłopcy wystąpili w składzie: Maksymilian Dulik, Szymon Indyk, Maksymilian Żurek, Mateusz Żak, Bartosz Poprawa, Filip Lach, Kacper Samek, Hubert Orlof, Adam Zaitz.

Fotorelację z zawodów znajdą Państwo TUTAJ.

 

facebook_page_plugin