mistrz Polski LZS
mistrz Polski LZS
2012,2015
mistrz Krakowa
mistrz Krakowa U-13
Deichmann 2016
kat. Żaki

Rywalizacja żaków podczas kolejnej edycji turnieju Kryspinów Cup przypadła na sobotę 25 listopada 2017 r. Jak podkreślali organizatorzy i trenerzy to nie wyniki były najważniejsze, a sama rywalizacja i dobra zabawa, dlatego nie prowadzono klasyfikacji generalnej.

Każda z drużyn uczestniczących w turnieju została nagrodzona pucharem, medalami oraz dyplomem. Każdy trener wskazał również lidera drużyny, który został nagrodzony statuetka i dyplomem, była to jedyna nagroda indywidualna która wędrowała do zawodników. 
 
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B z racji faktu, że organizatorzy nie wyłaniali triumfatora turnieju, nie rozgrywano meczów pucharowych, a jedynie w grupie na zasadzie każdy z każdym. 
 
W grupie A znalazły się drużyny: Wisły Kraków, Cracovii Kraków, Czajka Team Skawinka, Can Pack Okocimski Brzesko oraz drużyna gospodarzy Lotnik Kryspinów. W grupie B grały ze sobą zespoły: AS Progres, WAP-Młodzi Przebojem Wolbrom, Kaszowianka Kraków, AP Wieliczka i Lotnik Kryspinów.
 
Turniej organizacyjnie i sportowo stał na bardzo wysokim poziomie. Osoby które tego dnia zjawiły się na hali widowiskowo-sportowej w Liszkach nie miały prawa narzekać na brak emocji. Spotkania stały na wysokim poziomie, a młodzi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony. O tym jak bardzo atrakcyjne były to mecze mogą świadczyć wyniki jakie padały w poszczególnych spotkaniach, 4:2, 3:3, 2:4, 2:5 to tylko niektóre z nich. Drużyny mimo tego iż przegrywały nie załamywały się, a wręcz przeciwnie, zawodnicy byli coraz bardziej zmotywowani by strzelić przynajmniej honorową bramkę, a radość po takiej bramce można porównać do radości po strzeleniu zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zapewniającego zwycięstwo w finale Mistrzostw Świata. W spotkaniu grupy A pomiędzy Lotnikiem Kryspinów, a Okocimskim Brzesko mogliśmy podziwiać cieszynkę nawiązującą do słynnego "yes, yes, yes" byłego premiera, zademonstrował ją Franciszek Mrzygłód, po umieszczeniu piłki w bramce lotnika i podwyższeniu prowadzenia na 2:0. Wynik tego meczu otworzył grający z numerem 9 Szymon Wawryka. Piłkarzom Lotnika nie podcięło to skrzydeł i bardzo szybko zdobyli gola kontaktowego za sprawą Jana Bulandy, który po indywidualnej akcji umieścił futbolówkę w pustej bramce. Oprócz zdobycia bramki piłkarz Lotnika grający z 5 na plecach mógł się pochwalić, już trochę zapomnianą fryzurą na „czeskiego piłkarza”, moda na takie uczesanie panowała w połowie lat 80. i na początku 90.  Mecz pomiędzy Lotnikiem, a dryżyną Can-Pack Okocimskiego zakończył się wynikiem 6:2 dla gości z Brzeska. Do wygranej zespołu prowadzonego przez trenera Mateusza Wawrykę przyczyniła się świetna gra wysokim pressingiem na połowie przeciwnika. 
 
Ostatnim meczem w grupie A był pojedynek między dwoma najstarszymi klubami krakowskimi Wisłą i Cracovią. Mecze pomiędzy tymi drużynami zawsze budzą duże zainteresowanie i dużo emocji. Tym razem było podobnie, ale emocje towarzyszyły jedynie wydarzeniom stricte sportowym. Mimo wygranej Białej Gwiazdy 2:0 to samo spotkanie było bardzo wyrównane, a najwięcej pracy mieli bramkarze obu zespołów, którzy bronili jak natchnieni. Bramkarz Pasów nie miał szans by obronić strzały Oliviera Mateckiego i Aleksa Wolsyla. By je zatrzymać problemy miałby również Grzegorz Sandomierski z pierwszego zespołu Cracovii. Zwłaszcza druga bramka zdobyta przez Aleksa Wolsyla może uchodzić za ozdobę turnieju, atomowe uderzenie, którego nie powstydził by się sam Roberto Carlos odbija się od jednego słupka po to by wpaść przy drugim. Takie bramki nie często można oglądać na żywo. Szansę na zdobycie bramki dla Pasów miał Andrzej Zoch, jednak w pojedynku z bramkarzem to ten drugi jest górą. Piłkarze Wisły jeszcze przed samym zakończeniem spotkania mogli podwyższyć wynik, ale bramkarz Cracovii zatrzymał piłkę na linii bramkowej.
 
Po tym meczu nastąpiło wręczenie medali, pucharów oraz dyplomów dla uczestników jak również wręczenie nagród dla liderów zespołów.
 
W grupie B również oglądaliśmy fenomenalne spotkania. Na pierwszy ogień poszły drużyny Lotnika Kryspinów i AS Progres. Spotkanie rozpoczęło się bardzo intensywnie co zaowocowało bardzo szybko strzelona pierwszą bramką, jej zdobywcą był zawodnik Progresu Bruno Korgul. Kolejna bramka w meczu to ponownie gol dla AS Progres. Tym razem strzelcem bramki został Michał Bereziewicz, który otrzymał fantastyczne podanie od obrońców, dzięki czemu wyszedł sam na sam z bramkarzem Lotnika i zmieścił piłkę, między nim, a słupkiem mocnym strzałem po ziemi. Gospodarze turnieju jednak się nie poddali i udało im się zdobyć bramkę, po pięknym rajdzie skrzydłem przez cała długość boiska.
 
W spotkaniu Kaszowianki Kaszów z Akademią Piłkarską Wieliczka, górą okazali się zawodnicy z miasta które większości Polaków kojarzy się z solą. Pierwsza bramka w tym spotkaniu pada dość pechowo dla zawodników Kaszowianki. Po strzale z rzutu wolnego futbolówka odbija się od stopy zawodnika z Kaszowa, zmienia trajektorię lotu co kompletnie zmyliło bramkarza i na tablicy wyników mamy wynik 1:0 dla piłkarzy trenera Mateusza Lebiesta. Wyrównanie w wyniku spotkania to zasługa Huberta Jarosza, który soczystym strzałem pokonuje golkipera Wieliczki. Mecz kończy się wynikiem 3:1 dla drużyny z Wieliczki, ale gdyby nie świetna postawa bramkarza Kaszowianki to ten wynik mógły być znacznie wyższy.
 
Z kronikarskiego obowiązku podajemy wyniki wszystkich spotkań obydwu grup, przypominając jednocześnie, że to nie wyniki były w tym turnieju najważniejsze, a organizatorzy nie prowadzili klasyfikacji końcowej.     
 
GRUPA A
Lotnik – Wisła 1:4
Skawinka – Okocimski 4:2
Wisła – Skawinka 2:5
Lotnik – Cracovia 3:3
Skawinka – Cracovia 4:2
Wisła – Okocimski 0:4
Okocimski – Cracovia 5:1
Lotnik - Skawinka 1:6  
Lotnik – Okocimski 2:5
Cracovia – Wisła 0:2
 
GRUPA B
Lotnik – Progres 1:2
Kaszowianka – Wieliczka 1:3
Progres – Kaszowianka 3:1
Lotnik – WAP 0:4
Kaszowianka – WAP 0:3
Progres – Wieliczka 1:2
Wieliczka – WAL 0:4
Lotnik – Kaszowianka 2:1
Lotnik – Wieliczka 0:0
WAP – Progres 4:0
   
Paweł Czajka (trener Skawinki): - Jesteśmy bardzo zadowoleni z turnieju, poziom bardzo wysoki. Organizacja klasa światowa, puchary, dyplomy  widzę tu uśmiech na wszystkich twarzach ważne, że dzieci się dobrze bawiły, dużo zabawy. Traktujemy to jako zabawę, jak jednostkę treningową dużo fajnych akcji, dużo bramek, mam nadzieję, że wszystkie drużyny, nie tylko nasza, wrócą do domu zadowolone. 
 

Grupa A (kolejność losowa)

Wisła Kraków: Oskar Kiepura, Szymon Nosek, Mateusz Zajdel, Olivier Matecki, Olivier Wróbleski, Daniel Gełuszka, Aleks Wolsyl, Gabryś Dudzik, Michał Pectro, Brajan Kubicek. Trener: Piotr Kurylonek.
Cracovia Kraków: Mikołaj Dulak, Oskar Orzechowski, Hubert Brozek, Deluło Uchrianczenko, Adam Cibor, Jan Pękała, Mateusz Gełaś, Zuzia Gniłka, Andrzej Zoch, Leszek Żaba, Tymon Genew. Trener: Bogusław Kuraś.
Can Pack Okocimski Brzesko: Wiktor Kusiek, Franciszek Mrzygłód, Szymon Wawryka, Jakub Hoszka, Marcel Kolada, Marcel Jakubas, Patryk Kita, Jakub Smoleń, Maciej Pasuda. Trener: Mateusz Wawryka.
Czajka Team Skawinka: Damian Jartas, Maksymilian Ozóg, Dawid Milc, Mikołaj Strojny, Damian Dzwigał, Krzysztof Jamory, Filip Olszewski, Piotr Tabuła. Trener: Paweł Czajka.
Lotnik Kryspinów: Hubert Wlazło, Miłosz Tyksiński, Mikołaj Mysza, Jan Urban, Jan Bulanda, Michał Dolny, Jan Kopeć, Kacper Marchewczyk, Jakub Konstanty, Oskar Pałka. Trener: Łukasz Skóra.
 
Liderzy zespołów: 
Wisła Kraków - Olivier Matecki
Cracovia Kraków - Zuzia Gniłka
Can Pack Okocimski Brzesko - Franciszek Mrzygłód
Czajka Team Skawinka - Dawid Milc
Lotnik Kryspinów - Oskar Pałka
 
Grupa B (kolejność losowa)

WAP-Młodzi Przebojem Wolbrom: Mateusz Kruczek, Filip Sobczyk, Jakub Posich, Wiktor Gieszczyk, Bartosz Kruszek, Bartłomiej Haberka, Jakub Biały, Szymon Malinowski, Alex Osuszek, Kacper Robak, Wojtek Czubak, Igor Pankan. Trener: Dawid Karpiński.
AS Progres Kraków: Igor Petynka, Cyprian Chajdecki, Bruno Korgul, Michał Bereziewicz, Wiktor Gwalla, Szymon Rorug, Kuśnierz Franciszek, Wiktor Kurianowicz, Andrzej Pawłowski, Sebastian Kuźniar, Adam Tokarz, Jakub Adamski, Aleksander Król. Trener: Bartłomiej Zasadni.
Kaszowianka Kraków: Rafał Gawin, Hubert Jarosz, Michał Suchar, Kamil Płaneta, Dawid Gawin, Mikołaj Suchan, Michał Morszczak, Aleksander Stanula, Paweł Mlostek, Radosław Zych, Bartosz Lach. Trener Robert Stanuk.
Akademia Piłkarska Wieliczka: Michał Adamczyk, Bartosz Domagała, Maciej Batko, Antoni Pleskacz, Benjamin Tomaszek, Szymon Dębski, Adam Szczerba, Jan Michalski, Patryk Grochal, Alex Windak. Trener: Mateusz Lebiest.
Lotnik Kryspinów: Oskar Sawow, Dominik Bajon, Szymon Soja, Krzysztof Gruca, Arkadiusz Janiak, Bartłomiej Sas, Maciej Romański, Anton Zajączkowski, Daniel konieczny, Kacper Samek, Jan Strumiński. Trener Łukasz Skóra. 
 
Liderzy zespołów:
WAP-Młodzi Przebojem - Jakub Posich
AS Progres Kraków - Bruno Korgul
Kaszowianka Kraków - Rafał Gawin
Akademia Piłkarska Wieliczka - Bartosz Domagała
Lotnik Kryspinów - Szymon Soja

 

facebook_page_plugin