mistrz Polski LZS
mistrz Polski LZS
2012,2015
mistrz Krakowa
mistrz Krakowa U-13
Deichmann 2016

Szanowni Państwo, już sam udział dziecka w zajęciach treningowych zobowiązuje Rodzica do zbadania dziecka. Obowiązkiem drużyny uczestniczącej w rozgrywkach ligowych jest przedstawienie sędziemu przed meczem aktualnych badań lekarskich każdego zawodnika. Zatem, aby móc uczestniczyć w zajęciach Szkółki Piłkarskiej niezbędne jest wykonanie sportowych badań lekarskich. Przedstawiamy Państwu niezbędne informacje w celu wykonania sportowych badań lekarskich:

UWAGA!   WAŻNE INFORMACJE W SPRAWIE ZAŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH!

Niezbędnym dokumentem uprawniającym do uczestniczenia w zajęciach jest zaświadczenie od lekarza o zdolności dziecka do uczestnictwa w treningach i zawodach piłki nożnej. Dziecko, które po raz pierwszy zgłasza się do poradni medycyny sportowej powinno mieć skierowanie od lekarza ogólnego. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań - ( EKG, krew, mocz - ważne 1 rok, laryngolog i okulista - ważne 2 lata) - otrzymuje zaświadczenie o zdolności do uprawiania sportu.

Skrócenie czasu procedury badań zależy od tego, czy można wykonać je wszystkie w jednej przychodni.

Zaświadczenie to jest ważne przez 6 miesięcy. Z tego względu proszę po uzyskaniu zaświadczenia zanotować datę ważności zaświadczenia i odpowiednio wcześniej zarejestrować się do tego samego lekarza sportowego/przychodni. (Już bez skierowania od lekarza ogólnego).

Drugie zaświadczenie otrzymuje się za uzyskaniem wyłącznej opinii lekarza medycyny sportowej, tj. bez konieczności ponownego wykonywania poszczególnych badań, których ważność wynosi w przeważającej mierze 12 miesięcy (o ile ważność któregokolwiek z nich nie upłynęła).

Adresy niektórych przychodni, gdzie można uzyskać zaświadczenia:

  • NZOZ „HIPOKRATES - MED”: Kraków, ul. Nałkowskiego 1,  tel. 12 626-09-99
  • NZOZ „AMPLUS” PORADNIA MEDYCYNY SPORTOWEJ: Kraków, ul. Długa 38,  tel. 12 631-19-90
  • NZOZ „ŚRÓDMIEŚCIE” PORADNIA MEDYCYNY SPORTOWEJ: Kraków, Al. Pokoju 4, tel. 12 411-70-30
  • „ARTROMED”: ul. Reymonta 22, tel. 12 623-01-48    płatne
  • „JURAJSKIE CENTRUM MEDYCZNE” PMS: Kraków, ul. Wierzyńskiego 9, tel. 12 622 88 80
  • Centrum Medyczne Liszki.

Z racji, iż wykonanie badań lekarskich zawodnika leży w gestii Rodzica, sugerujemy kontakt pomiędzy Rodzicami lub z kierownikami drużyn, celem wzajemnego informowania.

     

facebook_page_plugin