mistrz Polski LZS
mistrz Polski LZS
2012,2015
mistrz Krakowa
mistrz Krakowa U-13
Deichmann 2016

Szkółka Piłkarska Kryspinów to jedno z najmłodszych stowarzyszeń zajmujących się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu na terenie powiatu krakowskiego. Powstałe w połowie 2013 roku w swojej niedługiej historii może pochwalić się już m.in. organizacją imprezy o randze ogólnopolskiej oraz prowadzeniem zajęć z zakresu piłki nożnej dla dzieci z terenu gminy Liszki. Stowarzyszenie działa w bezpośredniej współpracy z klubem LKS Lotnik Kryspinów, który w ostatnich latach świętował awans do IV ligi, a wcześniej także wicemistrzostwo i mistrzostwo Polski ludowych zespołów sportowych.

Jednak pomimo swej długoletniej działalności, LKS Lotnik od lat praktycznie nie mógł doczekać się zawodników z Kryspinowa w kadrze pierwszej drużyny, a jedynym przedstawicielem miejscowości był Krzysztof Sadko. To właśnie on w 2012 roku zainicjował powstanie grup młodzieżowych w Lotniku, choć na pierwszych zajęciach zjawiło się zaledwie sześciu chłopców. W ten oto sposób powstała najpierw grupa orlików, by po pół roku działalności i wzroście zainteresowania uczestnictwem w zajęciach kolejnych dzieci powołany został zespół żaków. W połowie 2013 roku w związku z licznymi perturbacjami w kontaktach z ówczesnym zarządem Lotnika powstała inicjatywa powołania odrębnego stowarzyszenia, którego głównym zadaniem miało być szkolenie dzieci i młodzieży piłkarskiego rzemiosła. Powołanie Szkółki Piłkarskiej Kryspinów zbiegło się jednak w czasie z wyborami nowych władz klubu i w ten sposób dzięki wspólnemu działaniu obu zarządów dziś Szkółka Piłkarska po 4,5 roku oficjalnej działalności liczy sześć zespołów z powodzeniem rywalizujących w rozgrywkach pod egidą LKS Lotnik.

Formalnie stowarzyszenie "Szkółka Piłkarska Kryspinów" zrzeszające Rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach utworzone zostało 2 lipca 2013 roku na zebraniu założycielskim, jednakże jego funkcjonowanie dało się odczuć już od 2012 roku, gdy zorganizowała się pierwsza grupa Rodziców. Ich zadaniem było wspieranie organizacyjne działalności grup młodzieżowych zrzeszających dzieci i młodzieży uczącą się grać w piłkę w Kryspinowie.

W 2013 r. uchwalono Statut Stowarzyszenia, którego celem jest szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu piłki nożnej. I tak 5 sierpnia 2013 r. Stowarzyszenie "Szkółka Piłkarska Kryspinów" zostało zarejestrowane jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej nieprowadzące działalności gospodarczej w Ewidencji Klubów Sportowych prowadzonej przez Starostę Powiatu Krakowskiego pod nr SKFnpdzg/54. Na Zebraniu Założycielskim powołano Zarząd Stowarzyszenia, który stanowi formalną reprezentację Rodziców wszystkich dzieci uprawiających piłkę nożną w grupach młodzieżowych. W chwili obecnej trwa już druga kadencja działalności Stowarzyszenia, którego członkowie, podobnie jak członkowie Zarządu Klubu, pełnią swoje funkcje w czynie społecznym.

Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w LKS Lotnik Kryspinów i reprezentuje barwy Lotnika w rozgrywkach ligowych i turniejowych. prowadząc działalność szkolenia z piłki nożnej w sześciu kategoriach wiekowych, tj.: juniorzy, trampkarze, młodziki, orliki, żaki oraz skrzaty. Jako jedyne w regionie, wszystkie te drużyny występują w rozgrywkach mistrzowskich organizowanych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej zarówno na boisku, jak i hali. Jesteśmy również uczestnikami licznych turniejów rangi gminnej, powiatowej, wojewódzkiej czy ogólnopolskiej. Występowaliśmy również m.in. w zagranicznym turnieju Fragaria Cup, dając szanse rywalizacji naszym podopiecznym z drużynami ze Słowacji, Czech, Ukrainy, Chorwacji, Litwy, Łotwy czy Rosji.

Ponadto do działań członków stowarzyszenia należą akcje, którymi starają się uatrakcyjnić najmłodszym uczestnictwo w zajęciach. W ten oto sposób kryspinowian można było spotkać m.in. na meczach ekstraklasowej Cracovii czy reprezentacji Polski do lat 21. W okresie letnim organizowane jest zawsze uroczyste zakończenie sezonu, na którym dzieci mogą m.in. skonfrontować swoje siły w meczu przeciwko rodzicom, po czym są honorowane uroczystymi statuetkami za uczestnictwo w treningach. W okresie przedświątecznym organizowana jest natomiast klubowa wigilia, na którą zarząd stowarzyszenia stara się co roku zaprosić znanego piłkarza. Tym sposobem kryspinowian odwiedzali już tacy zawodnicy jak Paweł Stolarski (Wisła Kraków, obecnie Lechia Gdańsk), Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów) czy Sebastian Steblecki z Mateuszem Wdowiakiem (obaj Cracovia). Wszystkie te działania powodują, iż piłkarskie grupy młodzieżowe z Kryspinowa nie są anonimowe.

Lipiec jest czasem odpoczynku od piłki, a w sierpniu rozpoczynają się systematyczne treningi piłkarskie.

Ponadto, rokrocznie wydawany jest kalendarz, w którym prezentujemy wszystkie grupy będące w strukturach naszej Szkółki.

Przysłowiową "wisienką na torcie" jest organizowany od 2014 roku Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Kryspinów Cup, gdzie mieliśmy okazję gościć wiele znakomitych grup piłkarstwa młodzieżowego z całej Polski.

Motywem przewodnim naszej działalności, którym starają się posługiwać wszyscy starannie odpowiednio dobierani do poszczególnych kategorii szkoleniowcy, jest hasło "wychowanie-sport-wartości". Całokształt powoduje, iż dzieci i młodzież z uśmiechem uczestniczą w treningach, notując przy tym ciągły progres wyników!

     

facebook_page_plugin