mistrz Polski LZS
mistrz Polski LZS
2012,2015
mistrz Krakowa
mistrz Krakowa U-13
Deichmann 2016
kat. Orliki

Wisła Kraków, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Resovia Rzeszów, Szczakowianka Jaworzno i... Lotnik Kryspinów. Czy to możliwe? I to jeszcze na terenie naszej gminy? W hali widowiskowo-sportowej w Liszkach rywalizowano o puchary Starosty Krakowskiego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach I Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej "Kryspinów Cup" w kategorii U-12 i U-10. 

W równie doborowym towarzystwie jak w sobotę do rywalizacji w niedzielę przystąpili orliki. Grupę A stworzyli bowiem: Wisła Kraków, Resovia Rzeszów, UKS Gryf Pleśna, MUKP Dąbrowa Górnicza oraz AS Progres Kraków, a grupę B: Lotnik Kryspinów, Podbeskidzie Bielsko Biała, AP Gołcza, Kmita Zabierzów oraz Iglopool Dębica.

Tutaj kryspinowianie spisali się jeszcze lepiej awansując z grupy do półfinałów z pierwszego miejsca! W 1/2 finału Lotnik zmierzył się z późniejszym tryumfatorem zawodów MUKP Dąbrowa Górnicza, i choć stawiał dzielny opór to ostatecznie musiał ulec gościom z Zagłębia 1:3. W finale MUKP pewnie pokonało 4:0 akademię Jerzego Dudka, AS Progres Kraków, a Lotnik rozprawił się 2:0 z Iglopoolem Dębica, sięgając po brązowe medale! Gratką dla uczestników, którzy mogli zebrać autograf albo spróbować strzelić mu bramkę z rzutu karnego, była również obecność na zawodach bramkarza ekstraklasowego Podbeskidzia, Richarda Zajaca. Zajac z wysokości trybun dopingował swojego syna reprezentującego barwy "górali", na tyle skutecznie iż 10-letni Adam z dorobkiem ośmiu bramek sięgnął po koronę króla strzelców.

- Cały turniej to wielki sukces zarówno sportowy, jak i organizacyjny Szkółki piłkarskiej LKS Lotnik Kryspinów. Fakt, że za nami uplasowały się takie zespoły jak Wisła czy Podbeskidzie świadczy o tym, że dobrze wykonujemy pracę z naszymi chłopcami - mówi Krzysztof Sadko, trener grup młodzieżowych i pomysłodawca turnieju, który jak sam podkreśla przy okazji turnieju mógł liczyć na rzeszę rodziców dzieci uczęszczających na codzień do Lotnika. - Cieszy również, iż na nasze zaproszenie odpowiedziały tak renomowane marki piłkarstwa młodzieżowego z południa Polski.

Jak podkreślali solidarnie, turniej był jednym z lepiej zorganizowanych tego typu zawodów. Byłoby to jednak niemożliwe bez sponsorów, którym pragnę raz jeszcze w imieniu wszystkich osób zaangażowanych w organizację oraz najmłodszych uczestników serdecznie podziękować. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali na zakończenie zawodów pamiątkowe medale, a zespoły odjeżdżały po turnieju z okazałymi pucharami, dyplomami i statuetkami, które ufundowały Województwo Małopolskie oraz Starostwo Powiatowe w Krakowie. W gronie partnerów znaleźli się Urząd Gminy w Liszkach, Karczma Rohatyna, Bank Spółdzielczy w Liszkach oraz Pizzeria Paolo. Nagrody indywidualne dla zawodników zapewnili natomiast Kraków Airport oraz hurtownia sportowa Kraksport. W każdym dniu zawodów wybierano bowiem najlepszego bramkarza, obrońcę oraz zawodnika zawodów, króla strzelców, króla rzutów karnych oraz najlepiej wyszkolonego technicznie zawodnika.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii U-10 uznano Adriana Hajtę z drużyny gospodarzy. Każdy trener typował również lidera zespołu. W Lotniku takim mianem obwołano w pierwszym dniu zawodów Jakuba Brzeźniaka, w drugim - Wiktora Karcza, strzelca siedmiu bramek. - Osobiście marzy mi się by zawody te były kontynuowane cyklicznie w okresie przedświątecznym. Już dziś bowiem możemy stwierdzić bez cienia wątpliwości, iż zorganizowaliśmy najmocniej obsadzony turniej w kategorii młodzików i orlików w powiecie krakowskim w mijającym roku. A za rok winno być pod tym względem jeszcze ciekawiej... - kończy trener Sadko. 

Orliki, 9 listopada:
Grupa A:
AS Progres - Gryf Pleśna 10:1, Resovia - MUKP Dąbr. Górn. 0:2, Wisła Kraków - Gryf 4:0, Resovia - Progres 1:4, Wisła - MUKP 0:1, Resovia - Gryf 3:1, Progres - Wisła 2:1, MUKP - Gryf 2:0, Resovia - Wisła 0:2, MUKP - Progres 1:1.

1. AS Progres 4 10 17:4
2. MUKP Dąbr. Górn. 4 10 6:1
3. Wisła 4 6 7:3
4. Resovia 4 3 4:9
5. Gryf Pleśna 4 0 2:19

Grupa B: Lotnik - AP Gołcza 2:1, Kmita - Iglopool 1:1, Lotnik - Podbeskidzie 5:2, AP Gołcza - Kmita 2:4, Iglopool - Podbeskidzie 2:0, Lotnik - Kmita 1:1, AP Gołcza - Iglopool 1:3, Podbeskidzie - Kmita 2:0, Lotnik - Iglopool 0:0. Podbeskidzie - AP Gołcza 7:1.

1. Lotnik 4 8 8:4
2. Iglopool 4 8 6:2
3. Podbeskidzie 4 6 11:8
4. Kmita 4 5 6:6
5. AP Gołcza 4 0 5:16

Finały:
mecz o 9. miejsce:
Gryf - AP Gołcza 2:0;
o 7.: Resovia - Kmita 0:0 k.7:6;
o 5.: Wisła - Podbeskidzie 1:3;
półfinały: Lotnik - MUKP Dąbr. Górn. 1:2; Iglopool - AS Progres 0:1;
o 3.: Lotnik - Iglopool 2:0;
finał: AS Progres - MUKP Dąbr. Górn. 0:4. 

Klasyfikacja końcowa:
1. MUKP Dąbrowa Górnicza
2. AS Progres Kraków
3. Lotnik Kryspinów
4. Iglopool Dębica
5. Podbeskidzie Bielsko-Biała
6. Wisła Kraków
7. Resovia Rzeszów
8. Kmita Zabierzów
9. Gryf Pleśna
10. AP Gołcza

Najlepszy zawodnik: Adrian Hajto (Lotnik)

Lider drużyny Lotnika: Wiktor Karcz

źródło: własne / Dziennik Polski

 

facebook_page_plugin